Ekonomi

Geri dönüşüm malzemeleri ile oluşturulan işletmeye başarı ödülü

Geri dönüşüm malzemeleri ile oluşturulan işletmeye başarı ödülü

KARABÜK – UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Karabük’ün Safranbolu ilçesinde sıra dışı konseptiyle müşterilerinin ilgisini çeken restoran, en başarılı restoran ödülüne layık görüldü.

Gültekin Burhan isimli vatandaş, Safranbolu’da geri dönüşümlü malzemelerle süslediği restoranını açtı. Yatak yayları ve çamaşır makinesi tamburlarından oluşan avizeleri, çatal kaşıktan yapılmış insan figürleri ve nostaljik Taksim tramvayıyla müşterilerinin ilgisini çeken restoranın sahibi Burhan, International’ın düzenlediği ödül törenine davet edildi. İş Kadınları Derneği.

TGRT Haber spikeri Meltem Günay’dan en iyi restoran ödülünü alan Burhan, gazetecilere işyerini restoran olarak açtığını, daha sonra sanat konutuna dönüştüğünü söyledi. “Kaşıktan biblolarımız var. Tramvay kendi üretimim. 45 günümü aldı. Pimaş borulardan avize yaptık. Burada parayla aldığım tek şey masa sandalye.”

Eşinin, işinin ve kızının hayatta çok değerli ve değerli noktalar olduğunu belirten Burhan, müşterilerine pahalı olduklarını hissettirmenin başarıyı getirdiğini söyledi.

Ödülle tarihi semte değer kattığını söyleyen Burhan, “Birçok ünlünün sahne aldığı Safranbolu’dan bu ödülü ortaya çıkarmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu