Haber

Tatvan Belediyesi Kapalıçarşı Külliyesi Projesi Hayata Geçiyor

Bitlis’in Tatvan Belediyesi’nin hayata geçirmeyi planladığı dev projelerden biri olan ‘Kapalı Çarşı Yöresel Eserler Çarşısı’ projesi hayata geçiyor. Çok fonksiyonlu bir tesis olarak inşa edilecek olan bedesten kompleksinin yapım çalışmaları devam etmektedir.

En büyük ihtiyaçlardan biri haline gelen Tatvan Belediyesi Kapalıçarşı Külliyesi yapım çalışmaları, sokaklara kurulan pazarların kötü imajını ortadan kaldıracak ve Tatvan’ın işyeri ihtiyacını karşılayacak. Tatvan Belediyesi’nin Sahil Mahallesi’nde inşaatına başladığı komplekste açık ve kapalı pazar yerleri, yöresel ürünler hali, 54 iş yeri, taziye evi, soğuk hava depoları, market, kafe, otopark ve ortak alanlar yer alıyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani, Tatvan’da bir ilki gerçekleştirerek projeyi önümüzdeki aylarda hayata geçirmeyi planladıklarını bildirdi.

“Rahat ve temiz dükkan”

Tatvan’ın yeni bir yaşam merkezine kavuşacağını belirten Başkan Geylani, “Site işyerleri, taziye, kafeterya, market, soğuk hava deposu ve otoparkıyla tam bir yaşam merkezi haline gelecek. Kompleks, Tatvan ve çevre il ve ilçelerde yaşayan vatandaşların market alışverişlerini daha rahat ve temiz imkanlarla yapmalarını sağlayacak olması dışında. Vatandaşımızın bölgemizin en modern tesislerinden biri olacağını düşünüyoruz, bu market vatandaşlarımızın yeri olacak.”

Kapalıçarşı kompleksinin sadece pazar olarak kullanılmayacağını ifade eden Geylani, “Tesisimiz aynı zamanda sosyal hayatın da merkezi olacak. Vatandaşlarımız evlerinden çıktıklarında buraya gelip vakit geçirip alışverişlerini yapabilecekler. Burası ilçemiz için bir çekim merkezi haline gelecek. Külliyede her şeyi düşündük. Daha önce bahsettiğimiz tüm projeler gibi bu projeyi de hayata geçirmekten mutluluk duyuyoruz. – BİTLİS

haber-halfeti.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu